W naszym Żłobku prowadzimy kilka zajęć dodatkowych dla naszych podopiecznych.

Do dyspozycji rodziców i ich dzieci mamy następujące zajęcie:

  • ZAJĘCIA RUCHOWE
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE
  • ZAJĘCIA RYTMICZNO-MUZYCZNE
  • ZAJĘCIA MANIPULACYJNO-KONSTRUKCYJNE
  • JĘZYK ANGIELSKI

 

zajecia_1ZAJĘCIA RUCHOWE

Odbywają się  z elementami integracji zmysłowej, gdzie w ćwiczeniach ruchowych wykonywanych przy użyciu specjalnie przygotowanych do tego pomocy takich jak: walce, obręcze,piłki. Pobudzane i rozwijane są narządy zmysłu dziecka ,równowagi, orientacji w przestrzeni
ZAJĘCIA PLASTYCZNE
Przeprowadzane z użyciem różnych materiałów i technik pracy. Wykorzystujemy w nich farby, kredki, masy plastyczne, papier kolorowy, bibuły, materiały o różnych fakturach, elementy naturalne (szyszki, żołędzie, kasztany, liście). Rozwijają percepcję wzrokową, sprawność manualną, kształtują wrażliwość estetyczną wyobraźnię artystyczną.
ZAJĘCIA MUZYCZNO-RYTMICZNEbaby-22086_1280
To próba wprowadzenia dziecka w świat muzyki. Obcowanie z muzyką,poznawanie różnych instrumentów ,uczą się piosenek i śpiewu. Jest to świetna zabawa połączona z rozwojem osobowości i pewności siebie ,wrażliwości ,uczy samodzielności myślenia.
ZAJĘCIA MANIPULACYJNO-KONSTRUKCYJNE
W oparciu o różnorodny materiał do budowania, nawlekania, łączenia, z użyciem układanek, puzzli, szablonów geometrycznych, brył. Rozwijają zdolności percepcyjne, kształtują sprawność dłoni i palców, koordynację wzrokowo – ruchową, pomagają w usamodzielnieniu dziecka.

 

ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE

Wzbogacające wiedzę o otaczającej rzeczywistości, zjawiskach występujących w przyrodzie, uwzględniające pory roku, święta okolicznościowe, wzbogacające słownictwo dziecka, prowokujące do myślenia. Zawarte są w nich pierwsze próby liczenia, operacje na zbiorach, wykorzystuje się w nich bogaty materiał obrazkowy, książki, inne pomoce dydaktyczne i rekwizyty.